Vedacarya David Frawley – Yoga ve Ayurveda

e-kitap indir
Yoga ve Ayurveda: Kendine Şifa ve Kendini Bilme Kitap Kapağı Yoga ve Ayurveda: Kendine Şifa ve Kendini Bilme
Vedacarya David Frawley
Purnam Yayınları
330

"Ayurveda bedene sağlık ve denge getirmeyi hedefler, yoga ise beden şuurunu aşmada bize yardımcı olur."
-Dr. David Frawley-
Yaşam boyu sağlık, canlılık ve farkındalık için bütünsel bir yaklaşım sunan, kadim iki öğreti yoga ve ayurvedayı ilk kez birlikte inceleyen, ABD'nin çok satan kitabı Türkçede.
Dünyanın en ünlü ayurvedik doktorlardan biri olan Dr. Vedaçarya David Frawley, Yoga ve Ayurveda kitabında beden, nefes, duyular, akıl ve çakralar üzerindeki sırları aralıyor. Beslenme ve şifalı bitkilerin kullanımının yanı sıra asana, pranayama ve meditasyon gibi yoga uygulamalarıyla yaşamlarımızı nasıl dönüştürebileceğimizi açıklıyor.
"Bir kez daha, Dr. David Frawley bu ebedi bilgeliğin günümüzün modern insanına uyduğunu gösterme kabiliyetini sergiliyor. Bu kitap, David'i niçin bir Rişi yani 'gerçeği bilen' olarak gördüğümün ispatı. Yoga ve Ayurveda, Yoga ve Vedik bilgi ile ilgilenen her ciddi öğrencinin kütüphanesinde mutlaka olmalı."
-Dr. Deepak Chopra-

e-kitap indir

Emin Ergen – Yorgunluk ve Başa Çıkma Yolları

e-kitap indir
Yorgunluk ve Başa Çıkma Yolları Kitap Kapağı Yorgunluk ve Başa Çıkma Yolları
Emin Ergen
Nobel Akademik Yayıncılık
156

'Yorgunluk, algılarımızla ilgili bir durumdur. Organ ve sistemlerimizdeki algılayıcılar vücudun çeşitli yerlerinden gelen mesajları işler ve yorgunluk algılanır. Yorgunluğu genellikle enerjiyetersizliği olarak algılarız. Oysa, organizmada birhastalık söz konusu değilse, her zaman için yeterli miktarda enerji oluşturabilecek kaynağımız bulunmaktadır. Önemli olanbu kaynakları harekete geçirebilmemiz ve en ekonomik biçimde kullanabilmemizdir.

e-kitap indir

Ahmet Aydın – 7'den 70'e Taş Devri Diyeti

e-kitap indir
7'den 70'e Taş Devri Diyeti: Hastalıklara Karşı Korunma Kalkanı Kitap Kapağı 7'den 70'e Taş Devri Diyeti: Hastalıklara Karşı Korunma Kalkanı
Ahmet Aydın
Hayy Kitap
504

Prof. Dr. Ahmet Aydın Dünyada hiçbir gerçek saklı kalmaz. Üstü ne kadar örtülürse örtülsün, halkın kolayca ulaşabileceği, ucuz ve basit tedavilerin kimi zaman servet harcanan pahalı ve karmaşık tedavilerden etkili olabildiği gerçeği gibi… Hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde besin unsurlarını kullandığım Taş Devri Diyeti kitabımın gördüğü büyük ilgi artık "statükocu tıp masalları" yerine gerçekleri duymak istediğimizi gösteriyor. Ne de olsa Taş Devri Diyeti'ni tabiat ana yazmış, diyet diktatörleri değil! Ben akşam başımı yastığa koyduğumda huzurla uyuyabilmek için bilgimle ve vicdanımla elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Yeni konu başlıklarıyla genişleterek yeniden kaleme aldığım 7'den 70'e Taş Devri Diyeti kitabının tıp öğrencilerinden diyetisyenlere, hastalardan hekimlere birçok insanın başvuru kaynağı olmasını umuyorum. Tüm okurlarıma, hastalarına kitabımı tavsiye eden ve önerileriyle kitabı zenginleştiren hekim arkadaşlarıma ve desteğini esirgemeyen basın mensuplarına ne kadar teşekkür etsem az. 30 yılı aşkın hekimlik hayatımda bana en güzel hediyeyi verdiniz… Sağlıcakla kalın.

e-kitap indir

Maria Montessori – Çocuk Eğitimi: Montessori Metodu

e-kitap indir
Çocuk Eğitimi: Montessori Metodu Kitap Kapağı Çocuk Eğitimi: Montessori Metodu
Maria Montessori
Özgür Yayınları
224

Kitabın özelliği, bilimsel görüşün kesinliğiyle sıcak bir sevginin bileşimi sonucu konuya yepyeni bir anlayış biçimi getirmiş olmasıdır. Bu anlayıştan bir öğreti ortaya çıkmıştır. Çocuğun ihtiyaçları ve gücü ile onun gelişimi sırasında önüne çıkacak engellerin ortadan kaldırılmasını bağdaştıran bu öğreti, artık Montessori Yöntemi olarak anılmaktadır.
Kitap, ayrıca yetişkinlerin de kendilerini tanımalarına yardımcı olacaktır.

e-kitap indir

Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler

e-kitap indir
Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler Kitap Kapağı Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler
Nil Peri Gökçe
Sis Yayınları

Şifalı bitkiler, doğanın bir mucizesidir. Bunlar doğru kullanıldıklarında tedavi edemeyecekleri hiçbir hastalık yoktur. İncelediğiniz bu kitap bu konuda size yardımcı olacaktır.

e-kitap indir