Öymen GÜR – Teşebbüs 1.Kitap

e-kitap indir
Teşebbüs Kitap Kapağı Teşebbüs
1.Kitap
Öymen GÜR
Çizgi Roman
Google
2004 Online 209

Türkiye’nin en çok okunan dijital çizgi romanı.

Boylarından büyük işlere kalkışan iki genç girişimcinin iki yıllık serüveni.

11 kitaptan oluşan 2000 sayfalık epik bir hikâye.

Kitap 1: Bilgisayar mühendisliği okuyan Barış ve işletme öğrencisi Metin’in acilen paraya ihtiyaçları vardır. Ortaklaşa iş yapmaya karar veren gençlerin akıllarına yatan tek fikir “eskort kızların” listelendiği bir İnternet sitesi olur. Çok karlı ama bir o kadar da tehlikeli bir işe atılan Metin ve Barış, girişimciliğin ne kadar zorlu bir süreç olduğunu çabuk öğreneceklerdir.

Kİtabın Tamamını E-Kitap Oku

e-kitap indir

Son Çağın Muhafızları – 1.Kitap Gölge Savaşları

e-kitap indir
Gölge Savaşları Kitap Kapağı Gölge Savaşları
Kış Çağı Serisi
Onur Diler
Aksiyon
Google
2020 Online 163

Büyü uzun zamandır dünyada, onu kullananlarda ve onları avlayanlarda. Onları görmemeniz orada olmadıkları anlamına gelmez. Hepsi insanoğlu gelişmeye başladığında Mhir adlı bir gezegenden gelmişti. Teknolojileri, teolojileri ve büyüleri vardı, bizimse sadece deri zırhlarımız ve bronz kılıçlarımız. İlk kurdukları koloni Atlantis oldu.

Yeni ve bakir olan bir dünyada tek güç, tek hükümdarlardı. Pek çok yerde varlıklarının kanıtlarını bıraktılar; yüksek piramitler. Ancak gücü herkes kaldıramaz. Zamanla büyünün gücüne sahip büyü efendileri tiranlaştılar. Elbette hepsi değil ama tiranlar kendileri anıtlara, kitaplara, şarkılara yazdırdılar. Bazılarının adları bu gün bile anılır.

Zeus, Poseidon, Apollo, Ra, Nemesis, Amaterasu... onların her biri kadim büyücülerdi. O kadar güçlenmişlerdi ki deri zırhlı, bronz kılıçlı biz sefillere karşı tanrılıklarını ilan ettiler. Onlar ışığın ve kutsallığın simgesiydiler. İnsanlık onları sevdi, onlardan korktu, onlardan nefret etti, onlara taptı. Tıpkı her tanrıya yaptıkları gibi.

Gerçeği bilen ve hatırlayanlar zamanla tiranlara karşı fısıldadılar, itaatsizlik ettiler ve sonunda Karaadamları kurdular. İlk ve en gizli tarikatı. Tek amaçları bu yalancı tanrıları gösterişli tahtlarından indirmekti. Fakat Karaadamlar o kadar güçlü değildi. Her denemeleri acımasızca durduruldu. O kadar çok kayıp verdiler ki saklanıp, beklemek zorunda kaldılar.

Sonunda bir gün şansları döndü. Geldikleri geçidin diğer tarafında büyük bir savaş başladı ve evleriyle tek bağlantıları olan geçitler o gün kapandı. Bu kapı hem eve dönüş yolu, hem de büyü güçlerinin kaynağıydı. Tahmendar Geçitlerinin bu tarafında kalan koloniler unutuldu. Büyü gücü kullanılarak yapılan ilk koloni Atlantis Dünyanın ilk aldığı intikamdı. Sular altına gömülürken artık herkes tanrıların gücünün tükendiğini biliyordu.

Tanrıcılık oynayan büyücülerin gücü kalmayınca artık yeni tanrılar altın ve bronz olmuştu. Tanrıların köleleri olan biz zavallı ölümlüler kaçınılmaz olarak isyan ettik. Pek çok tanrı ellerimizde ve kılıçlarımızla öldü. Ancak bir o kadarı kaçtı.

Kaçanlar gizlendiler, peşlerine öfkeli insanlar ve eğitilmiş katiller olan Karaadamlar vardı. Bu kovalamaca binlerce yıl sürdü. Büyücüler dünyada eser miktarda var olan güçle büyü yapabiliyorlardı. Bu gücü kendilerini gizlemek için kullanırken yeniden güçlenmenin bir yolunu buldular; Ekonomi.

Büyücüleri avlamak için kurulan Karaadamlar da tıpkı büyücüler gibi evrimleşti. Vatikan’a katılan Karaadamlar orta çağda binlerce insanı “cadılık” veya “büyücülük” nedeniyle yok etti.

Şimdi cep telefonu ve uyduların zamanında, kör bir kahin son nefesinde, son bir kehanette bulundu. “Kaderin ikizleri gelecek ve kapılar yeniden açılacak. İşte bu büyünün yükselişi, medeniyetin çöküşü olacak...” 

Kış Çağı Serisi büyücülerin dinmeyen tanrı olma arzusuyla başlattıkları afet dönemini ve Tahmendar Geçitlerinin açılmasını anlatır. Kaderin olayları yaratışı tek bir çizgiden, tek kişinin ayak izlerinden olmaz. Binlerce küçük olay, binlerce küçük yaşam birleşerek büyük bir dalga oluşturur.

Bu hikayede bir FBI, bir Ordu İstihbarat, bir CIA ajanının, bir yetimhanede eğitim gören gençlerin, askerlerin, gazetecilerin ve katillerin kader döngüsü içindeki yerlerini okuyacaksınız. Tıpkı fırtınada oluşan bir hotum gibi birbirleri etrafında dönecek ve fırtınaya katılacaklar ve siz adım adım o fırtınaya sürükleneceksiniz. Ta ki şafağa dek.

Kİtabın Tamamını E-Kitap Oku

e-kitap indir

İkinci Yaşam: Asırlık Bir Lanet

e-kitap indir
İkinci Yaşam: Asırlık Bir Lanet Kitap Kapağı İkinci Yaşam: Asırlık Bir Lanet
S.Damla Ergenç
Beden, Zihin ve Ruh / Büyücülük Kurgu / Fantastik / Paranormal Tarih / Antik / Mısır
Google
2020 Online 67

Antik bir Mısır tanrısının asırlık lanetine karşı koyabilir misiniz?

Lucie Krallar Vadisinde yapılacak olan arkeolojik bir araştırma grubunun içinde büyük bir şans eseri olarak yer almıştır. Çöl şartları kendisini zorlamasına rağmen bu kazının sonunda kadar dayanmaya da kararlıdır. Ama bir yandan Depek'e olan gizli aşkı, bir yandan da asırlık bir lanetin izleri soncunda buradan canlı kurtulabilecek midir?

Kitabın Tamamını Online E-Kitap Oku

e-kitap indir

Mahallenin Çocukları ( Kısa Hikaye Çocuk)

e-kitap indir
Mahallenin Çocukları Kitap Kapağı Mahallenin Çocukları
Cansu FİDANAY
Google
2019 Online

Para kazanmak günümüz dünyasında bir amaç değil zorunluluk haline geldi. Ama ne yazık ki sistem yüzünden her insanın kolayca yapamadığı bir şeye dönüştü. İnsanlar ya adına asgari ücret denilen para karşılığında en değerli sermayelerini yani vakitlerini satar hale geldi ya da onun biraz üstüne yöneticilik yapmaya başladı. Bunun için yıllarca okula gittiler ve yüzlerce dersin sınavına çalıştılar. Günün sonunda ise zengin olan onlar değil patronları oldu. Sizce de burada bir yanlışlık yok muydu? Evet var! O da günümüz gençlerinin göremediği büyük bir yanlış.

Kitabın Tamamını E-Kitap Oku

e-kitap indir

Gri-mm Masalları 2 Pamuk Prenses ve 7 Cüceler

e-kitap indir
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Kitap Kapağı Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Yılmaz ÖLMEZ
Aile Çocuk, Masal
Google
2020 Online 20

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, ilk kez 1812 yılında Alman Grimm Kardeşler tarafından derlenmiş ve basılmış olan bir halk masalıdır.[1][2] Kötü kalpli ve kıskanç üvey annesi tarafından ondan daha güzel olduğu için öldürülmek üzere ormana gönderilen ve ormanda cücelerle beraber yaşamaya başlayan bir prensesin maceralarını anlatır. Pek çok kez tiyatroya ve sinemaya uyarlanmıştır.

Ücretsiz olarak kullanıma sunduğum bu kitabın daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsan beğeni ve yorum yapmayı unutma.

Kitabın Tamamını E-Kitap Oku

e-kitap indir