Bir Baba İle Kızının Cinlere Karşı Savaşı

e-kitap indir
Bir Baba İle Kızının Cinlere Karşı Savaşı Kitap Kapağı Bir Baba İle Kızının Cinlere Karşı Savaşı
Kadir BAYATA
Korku,Kısa Öykü, Hikaye
Google
2020 Online 35

 “Saklamalıyım Seni” adlı ilk kitabımı lise öğrencisi iken, hafta sonları Balıkesir Atatürk parkının eski halinde duvara koyarak satmaya çalıştım. Fotokopi kâğıdından biraz kötü bir şeydi. Ama yine de ben yazmıştım ve lise öğrencisiydim. Başarı kabul ettim kendime .”Saklamalıyım seni “1999 basımıydı. 2010 senesinde ikinci kitabım olan “Yangın Yeri” adlı şiir kitabımı yankı yayınlarından basımını gerçekleştirdim. Olağan üstü bir şey olacak gibi geliyordu bana ilk günlerde. Gökten yıldız filan düşmesini bekliyordum sanırım. Göktaşı da idealdi o vakitler, ülkemizce modaydı .”Yangın Yeri”ni bence çok abartım, ama benden fazla abartanlar da oldu. Lise ve dengi iki okulda söyleşiye davet edildim. Bir kaç imza günü düzenlendi, şahsi olarak bir sefer imza düzenledim. Kaldırımda imza günü diye yerel bir gazetemiz manşet yapmıştı. Gerçekten de kaldırımdaydı imza günü , bir masa , elli küsur sayıda kitap ve ben .Şimdi sırada “ #Garipçi’ den Öfkeli Şiirler Antolojisi “var .  “ #Garipçi’ den Öfkeli Şiirler Antolojisi “inde çizgimin çok fazla değiştiğini fark ettim.Bunu sizde fark edeceksiniz. Aşk hep çiçek, böcek arasındaki ilişki düzeyinde gelişmez.Nefret duygusu size öfkeyi verir. Bu öfke tabi insanı şair etmez.Hep alışılmış şeyler yazılacak diye bir şart, bir sözleşme yoktur Şairlikte.#Garipçi’ den Öfkeli Şiirler Antolojisi’nde neden şiirler de başlık kullanmadığımı merak etmemişseniz bile, ben açıklayacağım.Şiirlerde başlık kullanmak bir sonraki sayfada ki şiir ile o an okuduğunuz şiir arsında ki bağlantıyı koparır. Sürükleyici olması için başlık kullanmayı tercih etmedim.İyi okumalar Dilerim.   

Kitabın Tamamını E-Kitap Oku


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

S.Damla ERGENÇ – Tuzak: Silent Hill Hayran Kurgu Hikâyesi

e-kitap indir
Tuzak: Silent Hill Hayran Kurgu Hikâyesi Kitap Kapağı Tuzak: Silent Hill Hayran Kurgu Hikâyesi
S.Damla ERGENÇ
Korku
Google E-Kitaplar
2020 Online

En büyük korkularınızla yüzleşmeye hazır mısınız?

Jane, unutmak istediği geçmişi ve oldukça sıradan olan bu günü ile sade bir hayat sürmektedir. Ta ki ev arkadaşı Ashley başına iş açmaya karar verene kadar. Silent Hill'e sürüklenirken geçmişi aslında hiç bilmediğini fark eder. Gerçekleri öğrenmek ise o kadar da kolay değildir.

E-Kitap OKU


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Sergey Lukyanenko – Gece Nöbeti

e-kitap indir
Gece Nöbeti Kitap Kapağı Gece Nöbeti
Sergey Lukyanenko
Edebiyat, Fantastik, Korku-Gerilim, Roman
Pegasus Yayıncılık
2013 528

Karanlık'ı Aydınlık'tan ayıran tek şey: Gece Nöbeti...

Büyüleyici bir fantastik serinin ilk kitabı olan Gece Nöbeti, Rusya'da Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter'dan daha başarılı olmuş bir kült roman: Sergey Lukyanenko'nun Gece Nöbeti Aydınlık ile Karanlık güçler arasındaki sonsuz mücadeleyi korku ve kurgunun eşsiz bir karışımıyla anlatıyor. 

Çok eski zamanlardan beri "Diğerleri" denen yaratıklar var aramızda. Vampirler, şekil değiştirenler, cadılar, ak ve kara büyücüler... Doğaüstü güçleriyle tebdil-i kıyafet aramızda yaşıyor, içinde yaşadığımız dünyaya paralel bir gerçekliğe, gölgeler içindeki Alacakaranlık'a girip çıkabiliyor ve böylece Karanlık ile Aydınlık arasındaki dengeyi korumak için sürekli tetikte bekliyorlar. Gece ve Gündüz'ün sadık nöbetçilerinin görevi bin yıllık ateşkesi korumak ve dengeyi bozacak her türlü ihlali cezalandırmak... Ancak bir kehanete göre "Diğerleri"nin arasından iyi ve kötü arasındaki bu dengeyi sonsuza kadar değiştirecek kadar güçlü biri ortaya çıkacak ve eğer bu kişi kötülerin yanında yer alırsa, dünya bütünüyle kaosa sürüklenecek. 

Rusya'da fenomen olan kitap bir milyon kopyanın üzerinde sattı. Gece Nöbeti, Sovyet sonrası Moskova'da geçen, keyifle okunan bir fantastik roman serisinin ilk kitabı.

"Gece Nöbeti, sıra dışı gücün destanı." 
-Quentin Tarantino-

"Bram Stoker'ın Drakula'sından sonra okunabilecek en ustaca kurgulanmış ve büyüleyici kitap. 
-Süddeutsche Zeitung-

"Eşsiz! Dostoyevski ve Ölülerin Şafağı'nın olağanüstü karışımı!" -New Statesman-

"Sergey Lukyanenko'yu tanımıyorsanız, hemen tanımaya başlamalısınız! Günümüz Rusyası'nın en popüler yazarlarından. Ve en iyilerinden!" 
-New York Times-

"Gece Nöbeti, özgün ve alaycı. Zengin ve yenilikçi anlatımıyla okuyucuyu şaşırtıyor." 
-The Independent -

"Gorki Park'ta geçen bir Harry Potter için kendinizi hazırlayın... Romanda, büyüleyici sahnelere ve olağanüstü, özenli her tür detaya yer verilmiş. Vampirlerin ergen bir çocuğu baştan çıkarması tüyler ürpertici; Lukyanenko, Alacakaranlık'tan her bahsettiğinde içine doğru çekildiğimi hissettim. Anton ve arkadaşlarının sahip olduğu fantastik güçler dehşete düşürecek kadar güzel." 
-Ron Charles, The Washington Post Book World-

"Rusya'nın soğuğundan çıkma tüyler ürperten bir gerilim romanı..." 
-Sunday Sport-

"J.K. Rowling'in Rus versiyonu... Muhteşem bir kitap... Şaşırtıyor, bağımlısı oluyorsunuz... Şiddet yerine gerilim, psikolojik dram ve bir doz da espri var." 
-Daily Telegraph-


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Wulf Dorn – Şizofren – PDF-

e-kitap indir
Şizofren Kitap Kapağı Şizofren
Wulf Dorn
Edebiyat, Korku-Gerilim, Polisiye, Roman
Pegasus Yayınları
2013 PDF 398

Ne kadar zaman geçtiği önemli değil
Ne kadar değiştiğin önemli değil
Sessizlik seni çıldırtmaya devam edecek
Ve dehşetin soğuk pençesini hissedeceksin

Psikiyatr Jan Forstner başarısız bir evlilikten ve işini kaybettikten sonra doğduğu yer olan Kahlenberg'e geri döner. Yirmi üç yıl önce, küçük kardeşi iz bırakmadan ortadan yok olmuş, hemen ardından babası bir araba kazasında ölmüştür. Kardeşinin başına gelenlerle ilgili belirsizlik ve babasının korkunç kaybı Jan'ın ruhsal durumunu belirler ve onu rahat bırakmaz.
Kâbuslarını geride bırakmayı ve tekrar yaşamaya başlamayı istiyordur, ama klinikteki bir hasta intihar edince, Jan kendisini yirmi üç yıldır gizli kalmış korkunç sırrı açığa çıkaracak olan soruşturmanın içinde bulur...
"Dorn'un sürekli heyecan veren tarzı tüylerinizi ürpertecek. Okurlar için tam bir zevk."
-Amazon.de-
"Akıcılığı ve hızlı temposuyla sıra dışı bir roman."
-Bookreporter-
"Sizi ele geçiriyor, şaşırtıcı ve nefes kesici. Okurlara tavsiyemiz!" -Hörzu-
"Wulf Dorn ikinci kitabında da okurlara uykusuz geceler geçirtmeyi başarmış görünüyor. (...) Beni baştan sona heyecanlandıran, sıra dışı bir macera."
-Uwe Madel-
"Wulf Dorn Alman polisiye yazarlarından çok azının farklı bir şekilde heyecanlı, sürükleyici eserler yazabildiğinin bilincinde. Okur, kitabın sonuna dek karanlıkta el yordamıyla ilerliyor. Sonu da oldukça şaşırtıcı ve heyecanlı. Bu polisiye filme çekilmeye değer."
-Academic World-
"Wulf Dorn, ilk romanı Psikiyatrist'in mükemmel başarısından sonra Şizofren'le okuru yine mükemmel bir psikolojik maceraya sürüklüyor."
-RTL Radio-


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Clive Barker – Cehennemin Kızıl Hakikati

e-kitap indir
Cehennemin Kızıl Hakikati Kitap Kapağı Cehennemin Kızıl Hakikati
Clive Barker
Nemesis Kitap
448

Harry D'amour, ona gelen doğaüstü cinayet vakalarını çözümleyen bir dedektiftir. Birçok düşmanı vardır ancak bu düşmanlardan en azılısı Pinhead'dir. Pinhead'i dedektifin en azılı düşmanı yapan şeyse, ona nasıl zarar vereceğini biliyor oluşudur.
Dedektif D'amour'a iş veren, aynı zamanda hayaletlerle konuşarak doğaüstü olayları çözmesine de yardım eden arkadaşı, dedektifin gözleri önünde kaçırılır. Dedektif ise arkadaşını kurtarmak için onu kaçıran Pinhead'i evine, yani Cehennem'e kadar takip eder.
Büyük hesaplaşma yakındır. İyi ve kötünün dünya kurulduğu günden bu yana süren savaşı, hız kesmeden devam etmektedir. Ancak bu sefer cepheler, kötülüğün topraklarında kurulmuştur. Yani Cehennem'de… Clive Barker'ın müthiş hayal gücü sizi kendine hayran bırakacak. Cehennem'in Kızıl Hakikati, kötülük anlayışınızı derinden sarsmaya geliyor.
"Clive Barker'ı okuyunca, daha önce okuduklarınızın gücünü sorgulayacaksınız."
-Stephen King-
"Hayal gücü ve anlatım yeteneğiyle hayranlık uyandıran sıra dışı bir yazar."
-JG Ballard-
"Günümüzün en yaratıcı isimlerinden biri Clive Barker. En derindeki korkularımızı bile biliyor. Bunları anlatırken de bizi harekete geçiriyor. Ürkütücü ama gerçek."
-Quentin Tarantino-


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir