Aziz Nesin-Nasrettin Hoca Gülütleri PDF

e-kitap indir
Nasrettin Hoca Gülütleri Kitap Kapağı Nasrettin Hoca Gülütleri
Aziz Nesin
Çocuk Kitapları

Yaz aylarına Girdiğimiz Bu günlerde Eğitime Ara Veren Çocuklarımızın Tabletlerinde olması gereken bir Gülütü Ekitapcilar.COM farkıyla paylaşıyoruz.

"Nasrettin Hoca'nın kitaplarda 100-200 arasında gülütü derlenmiştir. Bu gülütlerden kimisi, dilimizde atasözü, deyim ve özsöz olmuştur. Ben atasözü, deyim ve özsöz olmuş Nasrettin Hoca gülütlerini bu kitapta çocuklar için derledim." 

Tıpkıçekim PDF, ClearScan
3,44 MB, 34 Tek Sayfa


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Woody Allen – Evet Ama, Bir Lokomotif Bunu Yapabilir mi Bakalım?

e-kitap indir
Evet Ama, Bir Lokomotif Bunu Yapabilir mi Bakalım? Kitap Kapağı Evet Ama, Bir Lokomotif Bunu Yapabilir mi Bakalım?
Woody Allen
Ayrıntı Yayınları
96

“Amuda kalkarak ya da duş yaparken okunabilecek bir kitap. (...) Picasso’nun dalgaya alınmasından, ölümle poker oynamaya kadar zıp zıp zıplıyor Woody. Tanrısız kalan insanın teknolojiyi tanrı yapmasına karşın Woody’nin tost makinesinin 4 yıldır doğru dürüst çalışmamasına hatta bir keresinde çok sevdiği bir kadının burnunu kırmış olmasına aldırmayın siz. Woody Allen’ın keyfi oldukça yerinde...”
Tunca Arslan / 2000’e Doğru
“Akıllı saçması deli hikmetli” bir kitap.
Tempo
“ ‘Evet Ama, Bir Lokomotif Bunu Yapabilir mi Bakalım?’ ağırlıkta felsefe düşünülerek hazırlanmış, ilk anda zor anlaşılır izleniminin ardından düşündüren bir kitap.”
Celal Kırcı / Argos


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Steve Tesich – Karoo

e-kitap indir
Karoo Kitap Kapağı Karoo
Steve Tesich
Pegasus Yayınları
512

Oscar ödüllü yazar Steve Tesich, Saul Karoo’nun hüzünlü ama çılgın dünyasını ustaca yaratıyor ve yerle bir ediyor.
Karoo sarhoş olamayan bir alkolik, oğluyla baş başa kalmaya katlanamayan sevgi dolu bir baba ve düzelttiği film senaryolarını aslında katlettiğini kabul eden bir film tamircisi.
Saul’ün bir yandan usta bir yönetmenin en iyi filmini, bir yandan da kendi kırık dökük hayatını “tamir ederken” seks, ölüm ve şov dünyasında yaptığı yolculuğa hem facialar hem de komedi eşlik ediyor.
“Saul’ün seks, ölüm ve şov dünyası yolculuğu çok etkileyici.”
-Michael Herr-
“Dokunaklı, komik ve görkemli.”
-New York Book Review-
“İçinize işleyecek kadar komik, hiç beklemeyeceğiniz kadar dokunaklı ve film sektörü hakkında acımasız bir dürüstlüğe sahip.”
-Richard E Grant-
“Büyüleyici, bilgece bir öfkeyle dolu, gerçek bir satirik eser.”
-Arthur Miller-
“Harika. Kendini yok etmenin çıplak bir dürüstlükle anlatılışı. Saul öyle komik ki serbest düşüşe geçtiğinde biz de onunla yolun sonuna kadar gidiyoruz.”
-Deborah Moggach-
“Bu roman, romanların yaratılma amacını büyük bir başarıyla yerine getiriyor; en dayanılmaz üzüntüleri öyle bir güldürü neşesiyle bir araya topluyor ki bizi neredeyse hayatın trajik oluşuna sevindiriyor.”
-Howard Jacobson-
“Karoo büyük bir romanın tüm bileşenlerine sahip. Olay örgüsü bir Yunan trajedisi kadar dokunaklı. Sürprizleriyle ise en büyük polisiye hayranlarını tatmin edecek türden. Karakterler sayfalarda karşımıza çıktıkları andan itibaren ete kemiğe bürünüyorlar. Olağanüstü.”
-Literary Review-


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Müjdat Gezen – Eşeğin Karnındaki Elmas

e-kitap indir
Eşeğin Karnındaki Elmas Kitap Kapağı Eşeğin Karnındaki Elmas
Müjdat Gezen
Milliyet Yayınları

Sıradan bir eşek; daha bir adı bile yok ama, Müjdat Gezen'in bir romanının kahramanı olmayı başarabilip, Milliyet Yayınları'nın Nisan 1977 basımı kitabının kapağında Bedri Koraman'ın çizgileri ile kendisine yer bulmuş.
Usta sanatçının, bir eşekten roman kahramanı yaratabilmesine aslında çok da şaşırmamak gerekiyor. Çünkü, şöyle bir düşününce halkımızın onlarca yıldır türlü çeşit hayvanlardan nice demokrasi kahramanları yarattığını hatırlayıp, ''Ah bunların yanında bir eşeğin kahramanlığından da ne olacak?'' diyesi geliyor insanın.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir

Giovanni Guareschi – Don Camillo ve Hayırsız Oğul

e-kitap indir
Don Camillo ve Hayırsız Oğul Kitap Kapağı Don Camillo ve Hayırsız Oğul
Giovanni Guareschi
Bilgi Yayınevi
260

30 öyküden oluşan Don Camillo ve Hayırsız Oğul'da, Don Camillo ile Peppone arasındaki bitmek bilmeyen çekişmeyi, gülerek ve düşünerek okuyacaksınız.


!!! KIRIK LİNK BİLDİRİM FORMU !!!

e-kitap indir