Rudolph Fisher – Büyücünün Ölümü

e-kitap indir
Büyücünün Ölümü Kitap Kapağı Büyücünün Ölümü
Rudolph Fisher
Edebiyat , Roman Polisiye
294

Santral... bana karakolun... çabuk. Pensilvanya mı? Hayır, hanımefendi...

New York... Harlem... Dinleyin, hanımefendi, tren garı değil. Polis. Lütfen, hanımefendi Alo... hey... buraya bi’ polis sürüsü gönderin... Frimbo’nun mekânı... falcının... evet. Batı 13, 130. sok... evet... biri ona bi’ şey yaptı! Evet... Tamam.” 1930’lu yıllar... Harlem... Frimbo hiç beklenmedik bir anda ölü bulunur. Doktor John Archer ve Dedektif Dart, bu ani ölümü cinayete yorarak kollarını sıvarlar ve Frimbo’yla görüşmeye gelen herkesi sorgulamaya başlarlar. Tam katili yakaladıklarını düşünürken işler birden tepetaklak olur. Suç, suçlu; katil, maktul birbirine girer. Rudolph Fisher yazarlığın yanı sıra doktorluk da yapmış biri; bu da romanın tıbbi ayrıntılarını ve gizemini daha oturaklı bir yere çekiyor kuşkusuz. Gerilim yavaş yavaş artarken, komedi de peşi sıra onu takip ediyor. Dünyadaki ilk siyahi polisiye kitaplarını yazan Fisher, Türkçeye ilk kez çevriliyor. Büyücünün Ölümü: Karanlık Harlem’de Gizemli Bir Hikâye soluksuz okunacak bir polisiye.

e-kitap indir

Sema EZGÜ – Beyaz Günler

e-kitap indir
Beyaz Günler Kitap Kapağı Beyaz Günler
Sema EZGÜ
Edebiyat- Kurgu
Google
2014 Online

Canan, yetenekli bir mimar olarak görev yaptığı mimarlık bürosundan çıkmak üzere hazırlanıyordu. Yeni projenin keşif yolculuğu için arabasına bindiğinde yaşayacağı maceradan ve karşılaşacağı zorluklardan habersizdi...

Bu kitabın her satırı kendi var oluşuna mantıklı bir sebep arayanlara derman, yolunu kaybetmişlere ve evrende kendi yerini arayanlara bir tutam ışık olması arzusu ve bolca sevgiyle yazıldı. Sevginin her işin başlangıcı olduğunu bilmeyen kalmasın diye...

Güzel dünyamızın yaşadığı ızdıraptan kurtulması, her köşesinin sevgiyle bezenmesi dileğiyle...

Kitabın Tamamını E-Kitap Oku

e-kitap indir

Can Yaman Hayatı Kitabı – Lacivert

e-kitap indir
Lacivert Kitap Kapağı Lacivert
T. Y. Mazer
Aşk, Bilim-Kurgu, Edebiyat, Roman
Ephesus Yayınları
2020 Basılı Kitap 544

İtalya'da büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncu Can Yaman'ın hayatını konu alan bir kitap yazıldı. Bir İtalyan gazetesinde çalışan Floriana Rullo'nun, 'Can Yaman Seni Sonsuza Dek Seveceğim' adını verdiği kitap İtalya'da okuyucularla buluştu. Kitabın fiyatı ise dudak uçuklattı.

CAN YAMAN KİMDİR?

Can Yaman, 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul’un Suadiye semtinde dünyaya gelmiştir. Aslen Yugoslav kökenlidir. Ailenin tek çocuğudur. İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümünden mezun olan Can Yaman avukatlık yaparken, hobi olsun diye oyunculuk dersleri almıştır. Can Yaman ilk olarak kamera karşısına 2014 yılında Gönül İşleri dizisi ile geçti. Sinem Kobal ile rol aldığı dizide beğenilen oyuncu Can Yaman bu dizinin final yapması ile yeni projeleri kabul etmeye başladı. 2015 yılında yayınlanan İnadına Aşk dizisinde ilk kez başrol olan Can Yaman televizyon dünyasında dikkat çekmeyi başardı.

Can Yaman TRT ekranlarında 2016 yılında ekrana gelen Hangimiz Sevmedik dizinde Altan Erkekli, Gül Onat, Cengiz Bozkurt ile birlikte rol aldı. Dizide Tarık karakterini canlandıran Can Yaman sonrasında ise 2017 yılında Dolunay isimli dizide rol aldı. Şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan Erkenci Kuş dizisinde son derece maceracı bir ruha sahip, şehir hayatınından uzak, doğa ile iç içe olmayı seven sportmen bir genç olan Can Divit karekterine hayat veren Can Yaman 1.83 metre boyunda, 70 kilo ve Akrep burcudur.

Can Yaman'ın rol aldığı diziler ve filmler:

2018 – Erkenci Kuş (Can Divit) (TV Dizisi)
2017 – Dolunay (Ferit) (TV Dizisi)
2016 – Hangimiz Sevmedk (Tarık) (TV Dizisi)
2015 – İnadına Aşk (Yalın Aras) (TV Dizisi)
2014 – Gönül İşleri (Bedri) (TV Dizisi)Can Yaman kimdir? Can Yaman kaç yaşında ve nereli?

Dışarıdan bakıldığında soğuk ama etkileyici bir katildi.

Karanlık değildi. Aydınlık hiç değildi.

Gündüzle gecenin, aşkla esaretin, ölümle yaşamın arasında kalan tondu o.

Çok gizli bir birlik için çalışan, özel yeteneklere sahip Ajan James Hunter ile ailesinin baskıcı tavırlarına dayanamayarak evden kaçan tıp öğrencisi Beren Soydan'ın yolları karanlık bir gecede kesişir.

Kendini hayal dahi edemeyeceği bir teknolojinin ve bol aksiyonlu bir kovalamacanın içinde bulan genç kız, lacivert bakışlarla kuşatıldığı bu yeni dünyada, bilinmezliklerle örülü, merak ve tutku dolu bir maceraya sürüklenir…

James, nam-ı diğer Lacivert, beklenmedik bir anda tehlikeli hayatına konuk olan Beren'i korumak için kurallara karşı gelirken, mekanik duvarlarının ardında sakladığı duygularına karşı kayıtsız kalmayı başarabilecek midir?

Can yılmaz ın Kitabını Basılı Satın almak için Tıklayınız..

e-kitap indir

Bahtiyar Güven ALPYÜRÜR- Gizlilik Yemini

e-kitap indir
Gizlilik Yemini Kitap Kapağı Gizlilik Yemini
Bahtiyar Güven ALPYÜRÜR
Edebiyat, Roman,Hikaye
Google
2020 Online

Annemin, babamı ve beni terk etmeden önce bıraktığı bu notu tekrar okudum. Babama göre annem Avrupa’ya gitmişti. Hatta bana Belçika’da olduğunu gösteren fotoğrafları göstermişti. Tabii bizi terk etmesi babamın suçuydu. Ama içimden bir ses annemin hiçbir zaman Avrupa’ya gitmediğini söylüyordu. Siyah saçlı, koyu kahverengi gözlü, oldukça parlak bir cilde sahipti. Köşeli burnu, hafif çıkık elmacık kemikleri ve zayıf bir yüzü vardı. Tabii bu 15 sene önceki haliydi. Adı Seher’di. Şimdilerde yaşıyorsa 60 yaşlarında olmalıydı. Annem bizi, ben 12 yaşındayken terk etti. Sebebi ise babamdı. Babam Halil, dedem Selim öldükten sonra kelimenin tam anlamıyla aklını yitirmeye başladı. Tüm vaktini depoda yalnız başına geçiriyor, benimle ve annemle ilgilenmiyordu. Annem nedenini biliyordu ancak bana söylemiyordu. “Sen anlamazsın.” Diyordu. Tek bildiğim teleskopla bir şeyler yaptığıydı. Oysa teleskoplar uzaya bakmak için değil miydi? Bir evin penceresi bile olmayan deposunda teleskopla ne yapılabilirdi ki? Bunu öğrenmem mümkün olmadı. Annemin yanına gelmesine izin veriyordu fakat benim gelmeme izin vermiyordu. Annem de gitmemi istemiyordu zaten.

İleri teknoloji ve yetersiz kanunları nedeniyle gizli bir medeniyet açığa çıkma tehlikesiyle karşı karşıya gelmiştir. Yardımlarına koşacak kişi ise herşeyden habersiz öğretmen Ayaz ve sahip olduğu antik bir anahtardır.

Kitabın Tamamını Oku

e-kitap indir

Hüseyin Bozkurt – Benim Ülkem Dünya

e-kitap indir
Benim Ülkem Dünya Kitap Kapağı Benim Ülkem Dünya
Hüseyin Bozkurt
Roman
Google
2020 Online 588

Yürüme yetisini kaybetmiş bir insan dünyaya meydan okuyabilir mi? Eğer bir fikri ve inancı varsa neden olmasın?

Su adam olabilme özelliğine sahip Hazek, annesi ve babası öldürülünce kendine ‘Neden?’ sorusunu sorar. Birçok insanın ‘Para!’ cevabını verdiği bu soruya Hazek bu kadar basit yaklaşmaz. Ona göre dünyadaki tüm kötülüklerin sebebi, ülkelerin var olan sınırlarıdır ve amcasının Suriye de teröristler tarafından kaçırılması, Hazek’i bu cevap üzerine daha fazla düşünmeye zorlayacak ve artık dünyaya kendini göstermeye başlayacaktır.

E-Kitap OKU

e-kitap indir