Ali Kerem – Acayip Hikayeler

e-kitap indir
Acayip Hikayeler Kitap Kapağı Acayip Hikayeler
Ali Kerem
Edebiyat, Roman
Google E Kitaplar
2020 Online

Bu seride ağdalı bir dille yazılmış, katman katman örülmüş, ilk seferde büsbütün anlamanın zor olacağı, alegori içeren acayip hikaye(ler) okuyacaksınız. Çok belirgin kısımlar da olacak, çok saklı kısımlar da. Anlamak istediğiniz kadarını anlatan hikayeler...

"Ulu Ağaç derlerdi ona yakın civarlarda. Kocaman alacalı kolları ne de çok erzak taşırdı. Tabi yeri hayli sapaydı; erişmek için didinmek, tanışmak için o ifrit yolu arzulamak gerekirdi. Sonra bir gün siması yabancı, gözleri hevesli, iştiyakı kuvvetli bir adam çıkageldi."

E- Kitap Oku

e-kitap indir

Mehmet Turhan – Tanrının Sanatı

e-kitap indir
Tanrının Sanatı Kitap Kapağı Tanrının Sanatı
Mehmet TURHAN
Online E Kitap Oku
Google Kitaplar
Eylül 2020 Online 74

Şiir, Edebiyat, Felsefe, Sanat, Tanrı, Zihin, Yaşam, Dünya.

Hayatın içinden yazılar.

Kendinizi bulacak, dünyaya daha farklı bakacaksınız!

Sonu gelmeyecek bir yolculuğa hazır mısınız? Her hafta yeni yazılar yayınlayacağım kitabım yayında! Ütopik düşüncelere yer vermediğim, hayatın içinden yazılar yazıp yayınladığım, tanrının sanatının doğa olduğunu kabul eden bir düşünceyle ağaçlara dokunmamak adına e-kitap olarak çıkardığım kitabım sizlerle! Dünyayı yaşanılabilir bir yer haline getirebilmek için öncelik insan zihnini temizlemek ve her şey bunun için!

E-Kitap Oku

 

e-kitap indir

Lev Nikolayeviç Tolstoy – İnsan Neyle Yaşar? – PDF-EPUB

e-kitap indir
İnsan Neyle Yaşar? Kitap Kapağı İnsan Neyle Yaşar?
Lev Nikolayeviç Tolstoyd
Dünya Klasikleri, Edebiyat, Hikaye (Öykü)
İş Bankası Yayınları
2019 Epub-PDF 96

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Kreutzer Sonat ve Diriliş'in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara verdi. Bu dönemde yazdığı öykülerde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurgu içinde ele aldı. Tolstoy, insan sevgisi ve inanç konularını ustalığının bütün inceliğiyle işlerken, İnsan Neyle Yaşar? ile gerçek hayatı yansıtan tabloların içinde yeni bir ahlak anlayışını ortaya koydu.

Epub Kitap indir

Pdf Kitap indir

e-kitap indir

Behçet Necatigil – Edebiyatımızda Eserler Sözlüğü

e-kitap indir
Edebiyatımızda Eserler Sözlüğü Kitap Kapağı Edebiyatımızda Eserler Sözlüğü
Behçet Necatigil
Araştırma-İnceleme, Edebiyat
Varlık Yayınları
2000 PDF-EPUB 432

Çağdaş edebiyatımızın roman, hikâye, oyun ve anı türlerinde belli başlı eserleri tanıtan, yazarlarımızın hangi konuları nasıl işlediklerini özetleyen bu kitap, okuyacağınız eserler arasında zevkinize, sanat ve dünya görüşünüze uygun olanları seçmenizde yardımcı olacaktır. Ayrıca eserler hakkında yayımlanmış tanıtma ve eleştirilerin tüm maddelerde ayrı ayrı belirtilmiş olması da edebiyatla yakından ilgilenenler için önemli bir kaynakça... 770 eseri derleyen bu kitap, merhum Necatigilin gene yayınlarımız arasında çıkmış ve yardımcı ders kitabı niteliğini taşıyan Edebiyatımızda İsimler Sözlüğünün yanısıra, öğretmen, öğrenci ve edebiyatçılar için vazgeçilmez bir kılavuz, değerli bir kaynaktır.

EPUB Kitap indir

PDF Kitap indir

e-kitap indir

Sergey Lukyanenko – Gece Nöbeti

e-kitap indir
Gece Nöbeti Kitap Kapağı Gece Nöbeti
Sergey Lukyanenko
Edebiyat, Fantastik, Korku-Gerilim, Roman
Pegasus Yayıncılık
2013 528

Karanlık'ı Aydınlık'tan ayıran tek şey: Gece Nöbeti...

Büyüleyici bir fantastik serinin ilk kitabı olan Gece Nöbeti, Rusya'da Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter'dan daha başarılı olmuş bir kült roman: Sergey Lukyanenko'nun Gece Nöbeti Aydınlık ile Karanlık güçler arasındaki sonsuz mücadeleyi korku ve kurgunun eşsiz bir karışımıyla anlatıyor. 

Çok eski zamanlardan beri "Diğerleri" denen yaratıklar var aramızda. Vampirler, şekil değiştirenler, cadılar, ak ve kara büyücüler... Doğaüstü güçleriyle tebdil-i kıyafet aramızda yaşıyor, içinde yaşadığımız dünyaya paralel bir gerçekliğe, gölgeler içindeki Alacakaranlık'a girip çıkabiliyor ve böylece Karanlık ile Aydınlık arasındaki dengeyi korumak için sürekli tetikte bekliyorlar. Gece ve Gündüz'ün sadık nöbetçilerinin görevi bin yıllık ateşkesi korumak ve dengeyi bozacak her türlü ihlali cezalandırmak... Ancak bir kehanete göre "Diğerleri"nin arasından iyi ve kötü arasındaki bu dengeyi sonsuza kadar değiştirecek kadar güçlü biri ortaya çıkacak ve eğer bu kişi kötülerin yanında yer alırsa, dünya bütünüyle kaosa sürüklenecek. 

Rusya'da fenomen olan kitap bir milyon kopyanın üzerinde sattı. Gece Nöbeti, Sovyet sonrası Moskova'da geçen, keyifle okunan bir fantastik roman serisinin ilk kitabı.

"Gece Nöbeti, sıra dışı gücün destanı." 
-Quentin Tarantino-

"Bram Stoker'ın Drakula'sından sonra okunabilecek en ustaca kurgulanmış ve büyüleyici kitap. 
-Süddeutsche Zeitung-

"Eşsiz! Dostoyevski ve Ölülerin Şafağı'nın olağanüstü karışımı!" -New Statesman-

"Sergey Lukyanenko'yu tanımıyorsanız, hemen tanımaya başlamalısınız! Günümüz Rusyası'nın en popüler yazarlarından. Ve en iyilerinden!" 
-New York Times-

"Gece Nöbeti, özgün ve alaycı. Zengin ve yenilikçi anlatımıyla okuyucuyu şaşırtıyor." 
-The Independent -

"Gorki Park'ta geçen bir Harry Potter için kendinizi hazırlayın... Romanda, büyüleyici sahnelere ve olağanüstü, özenli her tür detaya yer verilmiş. Vampirlerin ergen bir çocuğu baştan çıkarması tüyler ürpertici; Lukyanenko, Alacakaranlık'tan her bahsettiğinde içine doğru çekildiğimi hissettim. Anton ve arkadaşlarının sahip olduğu fantastik güçler dehşete düşürecek kadar güzel." 
-Ron Charles, The Washington Post Book World-

"Rusya'nın soğuğundan çıkma tüyler ürperten bir gerilim romanı..." 
-Sunday Sport-

"J.K. Rowling'in Rus versiyonu... Muhteşem bir kitap... Şaşırtıyor, bağımlısı oluyorsunuz... Şiddet yerine gerilim, psikolojik dram ve bir doz da espri var." 
-Daily Telegraph-

e-kitap indir