Gürhan ÖZTÜRK – Boş Şehirden Yansımalar

e-kitap indir
Boş Şehirden Yansımalar Kitap Kapağı Boş Şehirden Yansımalar
Gürhan ÖZTÜRK
Hikaye
Google
2020 Online 57

Bu hikayede uyandığında kendisini okyanusun ortasında devasa platformların üzerine inşa edilmiş ütopik bir şehir olan Anya'da tek başına bulan Ozan'ın maceralarını okuyacaksınız. 

Hayatını anlamsız ve her konuda başarısız hisseden bir karakterin bakışından ailenin, aşkın, dostluğun kıymetini fark etmesini ve esas değerli olanın yaşarken edinilmiş olan anılar olduğunu göreceksiniz. 

E-Kitap Oku

e-kitap indir

Şehidin Emaneti BursAnkara

e-kitap indir
Şehidin Emaneti BursAnkara Kitap Kapağı Şehidin Emaneti BursAnkara
Bülent Sabırlı
Hikaye
Google
2020 Online

Size eşsiz bir kardeşlik hikâyesi anlatacağım.

Bu hikâyenin içinde benim hayatım da var. Hayatımın içindeyse biraz yalnızlık, çokça kalabalık; biraz neşe, çokça hüzün; biraz öfke, çokça sevgi… Azıyla çoğuyla herkesin hayatında olduğu gibi.

Sonra kardeşim Fehmi var. Ben ne kadar varsam, o da o kadar var. 

Dostlarım var. Bursa’dakiler, Ankara’dakiler. Birlikte büyüdüklerim, birlikte sevdiklerim…

Bursaspor’um var. Yeşiliyle, beyazıyla, ruhuyla, inadına sevenleriyle kendine meftun eden ve dinlenir bir hikâyem varsa bunun asli sebebi olan Bursaspor’um…

Ankaragücü’m var. Kalbimdeki yeşil ve beyazın yanına sarıyla laciverdi de katan, gönlümü genişleten Ankaragücü’m...

Teksaslılar var, Güçlüler var. Futbol denen tatlı zehri yıllar yılı beraber içtiğimiz, var oluşlarının sebebi olan isyan ruhuyla hayatın her türlü güçlüğüne karşı dimdik durabilmeyi öğreten, gönüllerini pazara çıkarıp rastgele sevdalara açmak yerine sadece iki çift rengin peşinde ömür tüketen kardeşlerim. 

Bir de elimde olmadan sevdiklerime, dostlarıma ve her iki şehirdeki beni tanıyan, tanımayan renktaşlarıma yaşattığım derin mi derin bir acı var. Hem de bu hikâyenin en önemli rollerinden birinde.

Ben kim miyim? Benim adım Abdülkerim Bayraktar. Evet, size BursAnkara’yı ve onu yaratan hikâyeyi anlatacağım…

Kitabın Tamamını Oku

e-kitap indir

Bahtiyar Güven ALPYÜRÜR- Gizlilik Yemini

e-kitap indir
Gizlilik Yemini Kitap Kapağı Gizlilik Yemini
Bahtiyar Güven ALPYÜRÜR
Edebiyat, Roman,Hikaye
Google
2020 Online

Annemin, babamı ve beni terk etmeden önce bıraktığı bu notu tekrar okudum. Babama göre annem Avrupa’ya gitmişti. Hatta bana Belçika’da olduğunu gösteren fotoğrafları göstermişti. Tabii bizi terk etmesi babamın suçuydu. Ama içimden bir ses annemin hiçbir zaman Avrupa’ya gitmediğini söylüyordu. Siyah saçlı, koyu kahverengi gözlü, oldukça parlak bir cilde sahipti. Köşeli burnu, hafif çıkık elmacık kemikleri ve zayıf bir yüzü vardı. Tabii bu 15 sene önceki haliydi. Adı Seher’di. Şimdilerde yaşıyorsa 60 yaşlarında olmalıydı. Annem bizi, ben 12 yaşındayken terk etti. Sebebi ise babamdı. Babam Halil, dedem Selim öldükten sonra kelimenin tam anlamıyla aklını yitirmeye başladı. Tüm vaktini depoda yalnız başına geçiriyor, benimle ve annemle ilgilenmiyordu. Annem nedenini biliyordu ancak bana söylemiyordu. “Sen anlamazsın.” Diyordu. Tek bildiğim teleskopla bir şeyler yaptığıydı. Oysa teleskoplar uzaya bakmak için değil miydi? Bir evin penceresi bile olmayan deposunda teleskopla ne yapılabilirdi ki? Bunu öğrenmem mümkün olmadı. Annemin yanına gelmesine izin veriyordu fakat benim gelmeme izin vermiyordu. Annem de gitmemi istemiyordu zaten.

İleri teknoloji ve yetersiz kanunları nedeniyle gizli bir medeniyet açığa çıkma tehlikesiyle karşı karşıya gelmiştir. Yardımlarına koşacak kişi ise herşeyden habersiz öğretmen Ayaz ve sahip olduğu antik bir anahtardır.

Kitabın Tamamını Oku

e-kitap indir

Ali Kerem – Acayip Hikayeler

e-kitap indir
Acayip Hikayeler Kitap Kapağı Acayip Hikayeler
Ali Kerem
Edebiyat, Roman
Google E Kitaplar
2020 Online

Bu seride ağdalı bir dille yazılmış, katman katman örülmüş, ilk seferde büsbütün anlamanın zor olacağı, alegori içeren acayip hikaye(ler) okuyacaksınız. Çok belirgin kısımlar da olacak, çok saklı kısımlar da. Anlamak istediğiniz kadarını anlatan hikayeler...

"Ulu Ağaç derlerdi ona yakın civarlarda. Kocaman alacalı kolları ne de çok erzak taşırdı. Tabi yeri hayli sapaydı; erişmek için didinmek, tanışmak için o ifrit yolu arzulamak gerekirdi. Sonra bir gün siması yabancı, gözleri hevesli, iştiyakı kuvvetli bir adam çıkageldi."

E- Kitap Oku

e-kitap indir

Lev Nikolayeviç Tolstoy – İnsan Neyle Yaşar? – PDF-EPUB

e-kitap indir
İnsan Neyle Yaşar? Kitap Kapağı İnsan Neyle Yaşar?
Lev Nikolayeviç Tolstoyd
Dünya Klasikleri, Edebiyat, Hikaye (Öykü)
İş Bankası Yayınları
2019 Epub-PDF 96

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Kreutzer Sonat ve Diriliş'in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara verdi. Bu dönemde yazdığı öykülerde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurgu içinde ele aldı. Tolstoy, insan sevgisi ve inanç konularını ustalığının bütün inceliğiyle işlerken, İnsan Neyle Yaşar? ile gerçek hayatı yansıtan tabloların içinde yeni bir ahlak anlayışını ortaya koydu.

Epub Kitap indir

Pdf Kitap indir

e-kitap indir