Best Of Haydar DÜMEN

e-kitap indir
Best Of Haydar Dümen Kitap Kapağı Best Of Haydar Dümen
Haydar Dümen
EPUB

Haydar Dümen hocayı Hepimiz biliyoruz Özellikle 2000'li yıllarda internetin daha gelişmemiş olduğu zamanlarda Posta gazetesindeki köşesinde gençlere cinsellik konusunda bilgiler sunan hocamıza sorulan en ilginç soruları ve cevaplarını bulabileceğiniz kitap sizler için ekitapcilarr.com farkıyla yayında. Yandex Disk üzerinden Full ve sorunsuz E kitap olarak indirebilirsiniz. Keyifli Okumalar

e-kitap indir

Vatsyayana – Kama Sutra: Hint Sevişme Sanatı

e-kitap indir
Kama Sutra: Hint Sevişme Sanatı Kitap Kapağı Kama Sutra: Hint Sevişme Sanatı
Vatsyayana
Gün Yayıncılık
246

Kama, Hint Aşk Tanrısının adıdır ve 'zevk' anlamına gelir. Bu sadece cinsel zevk değil aynı zamanda duyularımız sayesinde tecrübe edebileceğimiz herhangi bir zevktir. Mesela, bir çiçeği koklamak ya da bir müzik dinlemek gibi. Kama mükemmel bir duyum için bedenin zihnin ve ruhun sevincidir. Gözlerini, burnunu, dilini, kulaklarını ve derini uyandırırsan... Kama'nın özü çiçek açacaktır. Hindistanda bu eser evlilik törenlerinden önce okumaları için genç gelinlere verilen gençlerin başucu kitabıdır. Bu ilişkinin özünde tabii ki cinsel birleşme vardır. Kama Sutra'nın cevaplamaya çalıştığı sorular şunlardır: Bu birleşme kiminle gerçekleştirilmelidir? Bu birleşme hangi koşullar altında gerçekleştirilmelidir? Bu birleşme nasıl gerçekleştirilmelidir? Vatsyayana bu eseri yaklaşık iki bin yıl önce yazmasına rağmen onun sevişme teknikleri ile ilgili bölümleri esrarengiz bir şekilde moderndir. Kama Sutra yazıldığı dönemde kendinden önceki tüm eserleri gölgede bırakarak büyük bir başarı kazanmıştır. Bu kitapta en çok Devadutta Shastri'nin Hintçe versiyonundan yararlanılmıştır. Bu çeviri olmaksızın bu kitabın yazılması manen imkansız olacaktır. Bu çevirinin amacı herşeyden önce Vatsyayana'nın yenilemek ve modern okuyucu için bu düşüncelerin uygunluğunu ortaya çıkarmıştır. Vatsyayana'nın orjinal metninden uzaklaşmamak için düzyazı şeklinde beş satırlık kıtalar oluşturulmuştur. Bu kitaba birde özellikle erotik metinler için yapılmış minyatürlerde eşlik etmektedir.

e-kitap indir

Haydar Dümen – Cinsel Kültür

e-kitap indir
Cinsel Kültür Kitap Kapağı Cinsel Kültür
Haydar Dümen
Yaşam Yayınları
220

Haydar Dümen, Dümen Türkiye'nin Güzin Abla'dan sonra en tanınmış dert dinleyen gazete köşe yazarıdır. Özellikle cinsel yaşam konusundaki problemleri değişik bir mizah anlayışı ile kaleme alarak cevapladığından geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir. Bu kitabında Dr. Haydar Dümen'den cinsel bilgiler yer almaktadır.

e-kitap indir