Son Çağın Muhafızları – 1.Kitap Gölge Savaşları

e-kitap indir
Gölge Savaşları Kitap Kapağı Gölge Savaşları
Kış Çağı Serisi
Onur Diler
Aksiyon
Google
2020 Online 163

Büyü uzun zamandır dünyada, onu kullananlarda ve onları avlayanlarda. Onları görmemeniz orada olmadıkları anlamına gelmez. Hepsi insanoğlu gelişmeye başladığında Mhir adlı bir gezegenden gelmişti. Teknolojileri, teolojileri ve büyüleri vardı, bizimse sadece deri zırhlarımız ve bronz kılıçlarımız. İlk kurdukları koloni Atlantis oldu.

Yeni ve bakir olan bir dünyada tek güç, tek hükümdarlardı. Pek çok yerde varlıklarının kanıtlarını bıraktılar; yüksek piramitler. Ancak gücü herkes kaldıramaz. Zamanla büyünün gücüne sahip büyü efendileri tiranlaştılar. Elbette hepsi değil ama tiranlar kendileri anıtlara, kitaplara, şarkılara yazdırdılar. Bazılarının adları bu gün bile anılır.

Zeus, Poseidon, Apollo, Ra, Nemesis, Amaterasu... onların her biri kadim büyücülerdi. O kadar güçlenmişlerdi ki deri zırhlı, bronz kılıçlı biz sefillere karşı tanrılıklarını ilan ettiler. Onlar ışığın ve kutsallığın simgesiydiler. İnsanlık onları sevdi, onlardan korktu, onlardan nefret etti, onlara taptı. Tıpkı her tanrıya yaptıkları gibi.

Gerçeği bilen ve hatırlayanlar zamanla tiranlara karşı fısıldadılar, itaatsizlik ettiler ve sonunda Karaadamları kurdular. İlk ve en gizli tarikatı. Tek amaçları bu yalancı tanrıları gösterişli tahtlarından indirmekti. Fakat Karaadamlar o kadar güçlü değildi. Her denemeleri acımasızca durduruldu. O kadar çok kayıp verdiler ki saklanıp, beklemek zorunda kaldılar.

Sonunda bir gün şansları döndü. Geldikleri geçidin diğer tarafında büyük bir savaş başladı ve evleriyle tek bağlantıları olan geçitler o gün kapandı. Bu kapı hem eve dönüş yolu, hem de büyü güçlerinin kaynağıydı. Tahmendar Geçitlerinin bu tarafında kalan koloniler unutuldu. Büyü gücü kullanılarak yapılan ilk koloni Atlantis Dünyanın ilk aldığı intikamdı. Sular altına gömülürken artık herkes tanrıların gücünün tükendiğini biliyordu.

Tanrıcılık oynayan büyücülerin gücü kalmayınca artık yeni tanrılar altın ve bronz olmuştu. Tanrıların köleleri olan biz zavallı ölümlüler kaçınılmaz olarak isyan ettik. Pek çok tanrı ellerimizde ve kılıçlarımızla öldü. Ancak bir o kadarı kaçtı.

Kaçanlar gizlendiler, peşlerine öfkeli insanlar ve eğitilmiş katiller olan Karaadamlar vardı. Bu kovalamaca binlerce yıl sürdü. Büyücüler dünyada eser miktarda var olan güçle büyü yapabiliyorlardı. Bu gücü kendilerini gizlemek için kullanırken yeniden güçlenmenin bir yolunu buldular; Ekonomi.

Büyücüleri avlamak için kurulan Karaadamlar da tıpkı büyücüler gibi evrimleşti. Vatikan’a katılan Karaadamlar orta çağda binlerce insanı “cadılık” veya “büyücülük” nedeniyle yok etti.

Şimdi cep telefonu ve uyduların zamanında, kör bir kahin son nefesinde, son bir kehanette bulundu. “Kaderin ikizleri gelecek ve kapılar yeniden açılacak. İşte bu büyünün yükselişi, medeniyetin çöküşü olacak...” 

Kış Çağı Serisi büyücülerin dinmeyen tanrı olma arzusuyla başlattıkları afet dönemini ve Tahmendar Geçitlerinin açılmasını anlatır. Kaderin olayları yaratışı tek bir çizgiden, tek kişinin ayak izlerinden olmaz. Binlerce küçük olay, binlerce küçük yaşam birleşerek büyük bir dalga oluşturur.

Bu hikayede bir FBI, bir Ordu İstihbarat, bir CIA ajanının, bir yetimhanede eğitim gören gençlerin, askerlerin, gazetecilerin ve katillerin kader döngüsü içindeki yerlerini okuyacaksınız. Tıpkı fırtınada oluşan bir hotum gibi birbirleri etrafında dönecek ve fırtınaya katılacaklar ve siz adım adım o fırtınaya sürükleneceksiniz. Ta ki şafağa dek.

Kİtabın Tamamını E-Kitap Oku

e-kitap indir

Sinan İMAM – Salgın 2

e-kitap indir
Salgın 2 Kitap Kapağı Salgın 2
Sinan İMAM
Aksiyon, Roman
Google
2020 Online 63

 Salgın isimli kitap serimin devamı olan Salgın 2'de yine sizleri aksiyon bekliyor. Tek bir solukta okuyacağınız kitapta Türklerin zombiler ile imtihanı sizce nasıl olacak? Sinan sizce başına gelenlerin üstesinden gelebilecek mi hepsi ve daha fazlası 'Salgın 2'de. Kitap hakkında düşüncelerinizi lütfen yorum atmaktan çekinmeyin. 

Kitabın Tamamını Okuman için Tıklayınız...

e-kitap indir

Gürkan CAN – Büyük Kuş

e-kitap indir
Büyük Kuş Kitap Kapağı Büyük Kuş
Gürkan CAN
Macera , Roman
Google
2020 Online 93

Bir pilotun ilginç hayat hikayesini konu alan kitabımızın kahramanı Tom'un kendi yaşam hikayesini anlattığı bu kitapta, hayatın ona sunduğu fırsatları nasıl azimle ve kararlılıkla değerlendirdiğini göreceksiniz.

Kitabın Tamamını Online Okumak için Tıklayınız...

e-kitap indir

Jose Rodrigues dos Santos – Süleyman'ın Anahtarı

e-kitap indir
Süleymanin Anahtari Kitap Kapağı Süleymanin Anahtari
Jose Rodrigues Dos Santos
1 April 2015 496

"Rab hileli teraziden iğrenir, Hilesiz tartıdansa hoşnut kalır. Küstahlığın ardından utanç gelir Ama bilgelik alçakgönüllülerdedir."
-Hz. Süleyman-

İsviçre, Cern… Tanrı Parçacığı'nı arayan bilim adamları, CIA'in Bilim ve Teknoloji Müdürü Frank Bellamy'nin cansız bedenini bulurlar. Cesedin elinde, anahtarın Tomás Noronha olduğunu söyleyen bir not vardır. Portekiz, Lizbon Yeni Üniversitesi… Tarihçi Noronha artık CIA'in bir numaralı hedefidir. Dünyanın en güçlü istihbarat teşkilatının kendisini öldürmek istediğini anlayan Tomás Noronha eğer hayatta kalmak istiyorsa Frank Bellamy'nin ölümünün ardındaki gizemi çözüp masumiyetini kanıtlamalı ve çok gizli bir proje olan Kuantum Gözü'nün yerini bulmalıdır.

Bu doludizgin arayışta başta Einstein ile onun karşıtları olmak üzere yirminci yüzyılın bütün büyük fizikçileri bir araya gelecek ve Tomás Noronha'ya zihin, madde ve varoluşun gizemi arasındaki şaşırtıcı bağlantıları ortaya çıkarmasında yardım edecektir.

Ruh var mıdır? Ölümden sonra hayat var mıdır? Gerçeklik nedir?
Tanrı'nın Formülü'nde Tanrı'nın varlığına dair bilimsel ispatların peşinde olan José Rodrigues dos Santos bu devam romanında da gerçeklik, evren ve bilinç üzerinden kuantum fiziğinin en derinlerine dalmaktan çekinmiyor.

"Türün ustasından yeni bir şaheser. İnsanoğlunun en büyük gizemlerinden biri olan varoluşa dair ufuk açıcı bir anlatı. 'Neden varız?' bu romanın temel sorusu."
-Le Quotidien du Luxembourg-

"José Rodrigues dos Santos okuyucusunun karşısına yeni bir sürükleyici macerayla çıkıyor. Felsefe, bilim ve din yeniden bir arada. Okumaya başlayınca durmak istemeyeceksiniz."
-Nice Matin-

"Etkileyici bir dille yazılmış son derece sürükleyici bir roman olan Süleyman'ın Anahtarı okuyucularını insanlık tarihinin en büyük gizemlerinin cevaplarından da öteye götürüyor. José Rodrigues dos Santos her zamanki gibi en karmaşık felsefi ve bilimsel fikirleri, gerçek teorilerle son derece açık bir şekilde anlatıyor."
-Le Courrier Français-

"José Rodrigues dos Santos çağımızın en usta macera yazarlarından biri. Süleyman'ın Anahtarı bilimsel gizemleri herkesin anlayabileceği bir dille gözler önüne seriyor."
-Metro-

"Ezoterik ve mükemmel… Bilgi dolu ve başarılı bu romanın temelinde elbette ki sadece gerçek bilimsel teoriler var."
-Figaro Magazine-

"José Rodrigues dos Santos bir kez daha ne kadar başarılı bir macera yazarı olduğunu kanıtlıyor. Romanını kurgunun ötesine taşıyıp zihin, madde ve varoluşun gizemi arasındaki şaşırtıcı bağlantıları ortaya çıkaran gerçek bilimsel bilgilerle donatıyor."
-Ouest France-

e-kitap indir

Wilbur Smith – Çöl Tanrısı

e-kitap indir
Cöl Tanrisi Kitap Kapağı Cöl Tanrisi
Wilbur Smith
1 November 2014 448

Nehir Tanrısı ile başlayıp Yedinci Papirüs, Büyücüler Kralı ve 11.Yazıt ile devam eden "Mısır Dizisi" son macerasıyla soluklarınızı kesecek!

Hem firavunun danışmanı hem de onun yetişkin iki kızı Tehuti ve Bekatha'nın koruyucusu olan köle haremağası Taita özgürlüğüne kavuşmuştur ama krallıkta da korkunç bir huzursuzluk hüküm sürmektedir. Antik Mısır'ın ezeli düşmanı kuzeyli kabilelerle savaş halindedirler ve Taita'nın zekice hazırladığı bir planla düşmanlarına karşı büyük bir sefere girişerek onları bozguna uğratmak zorundadırlar. Tabii eğer önlerine çıkan engelleri aşabilirlerse...

Çöl Tanrısı'nda muhteşem maceralar, savaşlar, ihanetler ve aşkların yanında, Nil deltasından Mezopotamya'ya kadar uzanan egzotik bir yolculuğa çıkarak bir kahramanın yükselişine ve bir uygarlığın çöküşüne tanık olacaksınız.

"Hayatımda okuduğum en iyi tarihi roman."
-Stephen King-

"En güzel tarihi romanları Wilbur Smith yazar... Çöl Tanrısı kralların, kölelerin ve bir haremağasının öyküsünü anlatırken, Antik Mısır'ın görkemli yaşamını da gözler önüne seriyor."

e-kitap indir