iPhone Serisi Cep Telefonlarında Batarya Sorunu

e-kitap indir

Ülkemizde satılan en pahalı cep telefonu modellerinden bir tanesi Apple’ın iPhone serisi cep telefonları. iPhone serisi cep telefonları bu kadar pahalı olmasına rağmen kendi içerisinde de bir çok sorunu barındırıyor. Apple’a ait cep telefonlarının en büyük sorunlarından bir tanesi batarya pil problemleri. Maalesef bu cep telefonlarının şarjı çabuk bitiyor.

İlk kez iPhone alanlar bu sorunun farkına hemen varamıyor. Ancak 1 yıllık bir kullanımdan sonra cep telefonunun pili bataryası artık ölmeye başlıyor. Sabah evden % 100 şarjla çıkan biri akşama kadar on defa daha telefonunu şarj etmek zorunda kalıyor. Açıkcası kafede, otogarda, dershanede elektrik prizine bağlı yaşamları mutlaka gözlemlemişsinizdir.

İyi ama ne olacak kardeşim bu işin sonu. Sonsuza dek bu telefonları şarj etmekle mi hayatımızı geçireceğiz. Aslında hayır. iPhone serisi cep telefonlarını şarj etmekten kurtulmak adına atabileceğiniz bazı adımlar mevcut. Hazırsanız başlayalım.

iPhone Şarj Tutmuyor Çözüm

Madde madde gidelim.

  • Öncelikle iPhone cep telefonunuzun pil sağlığını ölçün eğer % 80’nin altında bir pil sağlığı varsa artık iphone pilini değiştirmenin vakti gelmiş demektir.
  • Gereksiz uygulamaları cep telefonunuzdan kaldırın.
  • Sabah %100 halde şarjdan çıkardıktan sonra Ayarlar > Pil kısmından Pil Tasarrufu moduna geçiş yapın.
  • Youtube’dan video dinlemek yerine mp3 çalıştıran uygulamaları yada web sitelerini deneyin.
  • Titreşimi tamamen kapatın ve titreşimsiz şekilde telefonunuzu kullanmaya devam edin.

Evet bu özet yazımızda iPhone pil batarya süresini nasıl uzatırsınız kısaca ondan bahsettik. iPhone cep telefonunuzun batarya pil sorunlarını çözmek için detaylı bir rehbere ihtiyacınız varsa buraya tıklayarak hemen inceleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

e-kitap indir